Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Skandál v Brněnské diecézi – biskup nařídil půst od svatomartinských pochoutek a vyzval k odkládání roušek!

Když nedávno vyhlásili slovenští biskupové půst proti rozšíření pandemie koronaviru zde, nikoho nepřekvapilo, že postními dny budou tradičně pátky. Velkým překvapením však pro všechny bylo, že podobný půst vyhlásil před několika dny ve své diecézi brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle právě na den středeční zde.

Dalším velkým překvapením je, že biskup Cikrle hned ve třetí větě svého prohlášení slovy „doba, ve které padají masky” jasně vyzývá k odložení roušek. A to o mnoho dnů dříve, než k jakémukoliv rozvolňování zavelela samotná vláda. Podpořil tak všechny popírače roušek a vládních nařízení – zřejmě proto, že i oni jsou lidi a děti Boží.

První vyhlášenou „postní středou” je právě 11. listopad, kdy se slaví svátek sv. Martina a je to den, kdy se tradičně jí pomalu pečená svatomartinská husa. Zapíjí se nejlépe červeným svatomartinským vínem. Je to tradiční den povoleného katolického obžerství.

Podrobným pátráním našeho moravského zpravodaje po důvodech vyhlášení postu právě na 11.11. vyšlo najevo, že vyhlásit jej právě na tuto středu byl promyšlený záměr biskupství. Panuje totiž oprávněná obava, že by věřící diecézané výše uvedené lahůdky biskupům a  pracovníkům biskupství prostě vykoupili.

Tradiční výhradní dodavatel svatomartinských husí pro Brněnské biskupství firma Krůty Zelenka, s. r. o. měla totiž v posledních měsících neskonalé potíže. „Přežili jsme sice s malým hejnem krůt a biskupských hus ptačí chřipku, ale právě husy nakonec podlehly 2. vlně právě této chřipky,” říká jeden ze spolumajitelů firmy Marek Zelenka. „Protože letos na jaře začala pandemie koronaviru, nestačili jsme nakoupit a vykrmit husy další,” vysvětluje Zelenka.

Dodavatel svatomartinského červeného firma Rozek, s. r. o. přestala biskupství zásobovat vínem z neznámých důvodů již loni v únoru. Předešel tak vypovězení smlouvy ze strany biskupství. To bylo již delší dobu nespokojeno s tím, že právě v tomto víně bylo pravdy nad požadovanou normu.

„Nové dodavatele naši pracovníci teprve testují a vyhodnocují”, vysvětluje mluvčí biskupství Martina Jandlová.

Jak jsme již psali zde, všichni biskupové vystoupili letos na jaře z církve katolické, tedy i oba biskupové brněnští Vojtěch Cikrle a Pavel Konzbul. Jejich nařízení jsou však pro věřící platná, oni sami je ale dodržovat nemusí. Stejně jako politici Prymula a Kalousek.

 

Podle našeho moravského dopisovatele „YX” zpracoval
– jf –

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

2 komentáře: „Skandál v Brněnské diecézi – biskup nařídil půst od svatomartinských pochoutek a vyzval k odkládání roušek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *