Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Na Olomoucku policie rozprášila černou mši, tajných bohoslužeb přibývá.

Policie tento týden odhalila na Olomoucku již třetí nelegální mši.

Věřící vstupují tajně přes kryptu, zatemní vitráže. Pod rouškou tmy nelegálně konzumují víno, oplatky a sborově zpívají. Dokonce bez roušek.

Takových případů přibývá. Policejní vyšetřovatel kpt. Maňas se domnívá, že jde o organizovanou skupinu, vedenou podzemní církví.

Je to revolta nejen proti vládním nařízením, ale i proti poslušnému oficiálnímu vedení katolické církve.

 

Na to, že i přes nařízení vlády se tu a tam objeví nějaká hospoda, která má otevřeno a tajně zde probíhá popíjení alkoholu, už jsme si zvykli. Hospodští to prostě risknou i přes hrozbu vysoké pokuty.

„V takových případech snadno hospody zavřeme a je klid. Majitel nepůjde do rizika další pokuty. Ta by se rovnala bankrotu.

S černými mšemi si však nevíme rady”, stěžuje si Maňas.

Zaprvé je těžké je vůbec odhalit. Zvonky mají obalené izolepou, takže zvonění není ven slyšet. Píšťaly varhan tlumí šikovně vatou nebo gázou. Na Vysočině mechem. A naplno nechají znít jen píšťaly s frekvencemi tónů pod 16 Hz a nad 20 kHz.

Finanční postih je neúčinný, protože díky štědrým restitucím, mají provinilci finance na to ignorovat karanténu dalších tři sta let.

Je velmi těžké zachytit případné domlouvání mše, protože to probíhá v podobě modlitby, kde účastníci dostanou vnuknutí, kam a v kolik hodin se mají na mši dostavit.

Pátrací skupina je mimo hru, neboť nedisponuje žádným policistou, který by byl charizmatik a svolávání zachytil.

„Zmíněná tři dosavadní odhalení, byla čistě náhodná. Naši pochůzkáři ucítili kouř kadidla. Teď však už víme, že se tato informace rozšířila a protivník se poučil. Kadidelnice byly pravděpodobně vybaveny dvoustupňovou filtrací a katalyzátorem. Slovo pravděpodobně jsem použil proto, že jsme zaznamenali zvýšený internetový prodej těchto zařízení. Příjemci jsou výhradně farní úřady”, vysvětlil Maňas.

Policie proti mši na Olomoucku zasáhla standardně: pendreky, donucovací prostředky, slzný plyn. Celou akci jistila čtveřice ostřelovačů na střechách a policejní vrtulník. Následovala zatčených eskorta do vazebního oddělení věznice na blízkém Mírově. Tam jsou věřící i se svými kněžími zavřeni v oddělené budově na samotkách, aby se nemohli domlouvat. Stravu dostávají standardní, vězeňskou – mají pouze zvýšenou konzumaci vína a nekvašených placek oproti ostatním, doživotně odsouzeným, vězňům.

„Policie i vláda doufají, že tento zásah povede k odrazení od dalších podobných incidentů v celé republice”, uzavírá Maňas.

 

 

 

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *