Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Francouzky posílají premiérovi kalhotky, Češi zase prezidentovi ruská vejce.

Zatímco francouzské ženy posílají na protest svému premiérovi Castexovi své kalhotky zde, organizují Češi akci „Vejce prezidentovy/i“. Na protest proti proruskému projevu prezidenta Zemana uplynulou neděli v kauze česko- ruské krize, poslaly už stovky obyvatel České republiky svému prezidentovi ruské vejce v aspiku. „I když to není z naší hlavy, je to vlastně vynikající nápad,“ říká jedna z mluvčích Milionu chvilek pro demokracii Hana Strašáková. „Ruské vejce proto, že je prezident rusofil, nic ruského mu tedy není cizí. A samotný symbol vejce, které se po politicích házelo na náměstích za jejich ostudné názory u nás v 90. letech minulého století,“ konstatuje dále mluvčí. „A zrovna teď, v době pandemie, kdy jsou všechna shromáždění omezena. Je to fakt hustý vyjádření protestu proti nepopulárnímu politikovi,“ dodává Strašáková s uspokojením.

Hradní pošta je čím dál, tím víc zahlcena zasílanými ruskými vejci. K Hradu se sjíždí celé kamiony vajec. Dokonce i ze zahraničí.

„Pokud do neděle 9. května 2021 do 10.30 hod dorazí více jak 10 tisíc ruských vajec, rezignuji okamžitě na svou funkci,“ vzkazuje nešťastný prezident Zeman ústy hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. „To už bude mít pan Zeman potvrzeno, že jej větší část národa nemá ráda. Ve funkci jej národ kvůli ruské kauze už nechce ani vidět,“ dodává smutně Ovčáček. Sám neví, kam se po odchodu milovaného prezidenta poděje. Když víc jak 10 tisíc lidí vloží do nákupu ruského vejce a poštovného okolo 130,- Kč, je jasné, že jinak lakomí Češi mají s prezidentem jasno. Sčítání vajec se ujme Český statistický úřad v čele s jeho předsedou Markem Rojíčkem. Svou rezignaci prezident oznámí v ten samý den opět na Primě v 11.00 hod dopoledne.

Dočasný nástupce prezidenta už je znám, jeho první krok taky

Funkci prezidenta republiky dočasně převezme předtím neúspěšný kandidát kníže Karel Schwarzenberg. „Ale jen do předčasných prezidentských voleb,“ říká skromně budoucí hlava státu. Sám do nich už kandidovat nehodlá. Kampaň na předčasné volby prezidenta vypukne ihned poté, co se po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny ČR odpotácí „Hnutí jednoho muže“ na smetiště dějin. „Mým prvním počinem bude vrácení Zakarpatské Rusi opět českému národu,“ dělá si naděje kníže Karel. Bývalé území Československé republiky bude žádat právě po Ruské federaci, potažmo po Ukrajině. „Vrácením této části Ukrajiny právě České republice toto území bude automaticky patřit do Evropské unie a do NATO,“ připomínají političtí experti. Kníže Schwarzenberg tento krok předjednal již s historiky a právníky obou národů právě před několika dny. Na Ukrajině  přebíral státní vyznamenání za zásluhy o tuto zemi. „Bude dobré získat naše původní území ještě předtím, než je opět anektuje rozpínavé Rusko. Nechci předbíhat, ale z prvních kol jednání s ukrajinskými špičkami, se začíná rýsovat, že Ukrajina nám chce vnutit větší území. Přibližně jde o celou Ukrajinu. Je to logické, raději budou patřit nám, než Rusům,“ uzavřel Schwarzenberg.

„Bude to, okrem Ukrajiny, dalšie pásmo a bariéra, ktorá ochráni našu zem pred rozpínavosťou Ruskej federácie,“ těší se také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Zapojení do kampaně „Vejce prezidentovy/i“

Redakce našeho dočasníku Hořiž se ráda připojuje do této celonárodní akce a vyzývá k tomu laskavě i své čtenáře. Klaus dostával propisky, Zeman ruská vejce – národ se opět sjednocuje.

„Abychom vyšli vstříc zvýšené poptávce po ruských vejcích, snižujeme jejich cenu na polovinu,“ nechal se slyšet mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček. „Včera skončila slevová akce ruských vajec v aspiku v našem řetězci a doprodali jsme je. Ale určitě nové zboží zase navezeme a slevy prodloužíme,“ připojuje se mluvčí nadnárodní společnosti Albert Jiří Mareček.

Ruská vejce je dobré zasílat nejlépe ke konci doby trvanlivosti, aby nemohla být od Hradu zpět vykoupena. Je nutné je zasílat tak, aby došla nejpozději do neděle 9. května 2021 do 10.30 hod dopoledne na adresu:

Prezident ČR
Miloš Zeman
Kancelář prezidenta republiky
Pražský hrad
Praha 1
119 08

Vejce je možné zasílat i anonymně. Pokud někdo nemá peníze na poštovné, může vejce přinést do Prezidentské kanceláře i osobně. Ovšem v úředních hodinách, s předepsanými respirátory a rozestupy. Pro mimopražské bude posílena doprava.

Pokud vejce stihne poslat 10 tisíc Čechů, neoblíbený prezident dle slibu předčasně odstoupí z funkce. O tomto svém kroku se radil také s kardinálem Dominikem Dukou, svým občasným duchovním rádcem. Ten minulý týden vypověděl z ČR ruské popy, jak psal náš dočasník zde. „Už jsem na presidentování prý příliš starý, ale nevěřím, že se najde tolik Čechů, abych tento, pro mě ostudný, krok udělal“ směje se jízlivě Zeman.

Držme palce.

 


Kardinál Duka, prezident Zeman (vpravo)

 

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *