Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Arcibiskup Graubner ustanovil pro nově vznikající diecézi v Kaliningradu biskupa Jiřího Ovčáčka

Připojení Kaliningradské oblasti k České republice se blíží. A tím i ustanovení nové české diecéze na jejím území. Podle původního plánu týmu stratégů v čele s Ludvíkem Staňkem, sice měla být tato ruská oblast připojena k ČR již od 1. ledna 2023, ale Ruská federace oproti předpokladům stále drží pohromadě. Speciální vojenská operace/válka (zde si čtenář název vybere dle svého naturelu) na Ukrajině trvá.

Podle výpočtů výše zmíněné skupiny odborníků, měli Rusům dojít zbraně v březnu, dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu, září, říjnu, listopadu i prosinci. Poté mělo Rusko kapitulovat a rozpadnout se. Putin zemřít na několik zaručeně potvrzených smrtelných nemocí,  nezvladatelný třes a při atentátech. Dosud tomu tak není. Dokonce nyní, tedy začátkem roku 2023, Rusové disponují stále ještě statisícem bajonetů. A Putin žije.

Získaný čas

Tento získaný čas využila prozřetelně naše česká církev svatá, katolická k přípravě vzniku diecéze. Jak bylo zjištěno z podzimního sčítání lidu a majetku kaliningraďanů, téměř milion zdejších pravoslavných křesťanů chce konvertovat ke katolictví! K pravoslaví kvůli patriarchovi Kirilovi ztratili důvěru. Díky množství padlých vojáků a zničené technice jsou přesvědčeni, že Kirilovo žehnání speciální vojenské operaci je naprosto neúčinné.

Čas arcibiskup Graubner využil i k vyhledání nejvhodnějšího kandidáta na místo biskupa. Tím se stane P. Jiří Ovčáček.


aspirant na biskupa Kaliningradu

Co rozhodlo o výběru
  • Zná důvěrně ruské a proruské prostředí. K oběma má vřelý vztah. Tuto vlastnost získal mnohaletým školením nejlepšími lektory, mimo jiné Milošem Zemanem a Václavem Klausem.
  • Je naprosto loajální osobám v hierarchii výše postaveným.
  • Ženatý biskup Ovčáček bude velmi dobře stravitelný místním, dříve pravoslavným věřícím, kteří jsou na ženaté duchovní zvyklí.
  • Významnou devizou pro jeho přijetí místními věřícími bude to, že si vzal za manželku Ukrajinku. To je velice proamerické. Kaliningradští už mají Ruska a jeho nohsledů dost.

O Ovčáčkovo tajném svěcení na kněze jsme psali zde.

Nám se podařilo s P. Ovčáčkem spojit a zeptat se jej na vize a plány, které se svou diecézí má: Prvně musím poznamenat, že mi to udělalo radost, neboť jsem se bál, že po ukončení služby na hradě nenajdu uplatnění. To se, Bohu díky, nestane. Na biskupské svěcení se těším. Ve vizích vycházím vždy z faktů, daností a modlitby. Půjde o jedinou českou diecézi, která má moře. Proto jsem si k původnímu biskupskému heslu: ,I ovečka má zuby a pastýř hůl´, které mi Duch vnuknul při sledování Pohádek ovčí babičky,  přidal dovětek: ,a udělám z vás rybáře´. Z hesla vlastně vyplývá můj program včetně metod k jeho uskutečnění, poznamenal Ovčáček.


Jediná česká diecéze s mořem

 

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *