Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Vakcína Moderna je pro katolíky přísně zakázána! Mírná roztržka v naší redakci Hořiž zažehnána.

Modernismus je v teologii myšlenkový proud přelomu 19. a 20. století, který se pokusil spojit historické křesťanství s moderní vědou a filosofií.
Pojem modernismus nejprve použili protestanté. Jeho zásady přijímali též teologové jiných církví. A tady už cítíme první zádrhel: silnou infiltraci pravého katolicizmu evangelikalizmem, která snadno může vyústit v modernistickou krizi!
Proto svatý papež Pius X. (1903–1914) reagoval na modernismus tím, že jej odsoudil jako herezi v encyklice Pascendi Dominici gregis (1907) a v dekretu Lamentabili sane exitu. Papež zde zahrnuje názorové proudy od protestantských herezí, ateismu, agnosticismu až po zastánce historické metody exegeze.

Pomocí vakcíny Moderna se nepochybně modernisté pokouší o návrat k moci! Pokud jí naočkují cca polovinu katolíků a více než polovinu vedení církve, můžeme se obávat nejhoršího!

V naší redakci jsme se proto rozhodli jednoznačně a vědecky prokázat toto nebezpečí pokusem na vlastních tělech, a jak se později ukázalo – i na našich duších, ale nepředbíhejme.

Proto jsme po pečlivém zvážení vybrali losem polovinu našich redaktorů, dopisovatelů a technických pracovníků, kteří se nechali (či dostali příkazem) vakcínou Moderna naočkovat.

Hereze a schizma v části naší redakce

Výsledek se dostavil již po první dávce. Z důvodu naočkování vakcínou Moderna se po staletích znovu objevil v naší redakci problém s filioque.

Formule filioque se týká vycházení Ducha svatého. Podle původního znění nicejsko-konstantinopolského vyznání víry Duch svatý vychází z Otce („… který z Otce vychází…“).  Velký západní teolog, sv. Augustin († 430) tvrdil, že Duch vychází z Otce i Syna, nicméně vychází z Otce a Syna nikoli jako ze dvou pramenů, ale jako z jednoho jediného. Z Otce tedy vychází jako ze svého hlavního pramene, ze Syna pak jako z někoho, kdo má svůj samotný původ opět v Otci.

Naočkovaní Modernou, již třetího dne po očkování začali tvrdit, že Duch prochází napříč (trans-versus) mezi Otcem i Synem!!! Do druhé dávky se s nimi dalo ještě polemizovat, ale po ní se stal jejich postoj neoblomný. Nechtěli již o věci ani diskutovat a nenaočkované Modernou posílali do pekla.

Pozorný čtenář těchto řádků se základním teologickým poznáním zajisté ví, k jakému katastrofickému schizmatu by opět takové zatvrzelé tvrzení vedlo!

V Hořiž zvítězil zdravý selský rozum

Ke změně názorů očkovaných Modernou v naší redakci naštěstí došlo poté, co jim klesly obranné látky na desetinu a obdrželi druhý vytýkací dopis před výpovědí.

Až poté poznali, že je tyto heretické myšlenky napadaly právě v důsledku naočkování satanskou vakcínou Moderna.

Součástí výzkumu bylo také najít metodu, jak se heretických myšlenek způsobených vakcínou Moderna zbavit okamžitě. Ze zkoumání jednoznačně vyplývá, že přeočkováním jakoukoli jinou vakcínou heretické myšlenky a nápady beze stopy zmizí ihned. Stoprocentní a okamžitý úspěch měla i modlitba exorcizmu.

Výsledky výzkumu jsme předali ČBK.

Reakce na sebe nedala dlouho čekat. Vakcínu Moderna ČBK katolíkům na základě našeho doporučení zakázala.

Díky výše uvedenému výzkumu byl zachován i nadále liberálně konzervativní duch naší redakce.


Schizma v roce 1054

 

Zpracoval -jf-

 

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

2 komentáře: „Vakcína Moderna je pro katolíky přísně zakázána! Mírná roztržka v naší redakci Hořiž zažehnána.

  • Byla jsem tím taky navočkovaná a najednou měla pocit, že duch vychází úplně odjinud a je slyšet a cítit!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *