Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Prezident Zeman jedná s ministry ve zpovědnici. Kandidáti Lipavský a Nekula nechtěli pokleknout.

Jak jsme nedávno psali zde, zúčastnili se oba naši prezidenti Ignaciánských duchovních cvičení. Zvlášť u Miloše Zemana došlo opravdu k hlubokému obrácení. Přehodnotil také vztahy ke svému okolí, ke svým přátelům. Jedním z nových Zemanových přátel se stal kněz a teolog Tomáš Halík, kolega – prezident České křesťanské akademie. „Opravdu nevím, jak jsem mohl nevidět vzácné vlastnosti prezidenta Zemana. Zvlášť si vážím jeho nové proměny a příklonu k náboženství v poslední době,“ říká provinile pater Halík. Sám otec Tomáš nyní prožívá po vzoru svého nového přítele velké obrácení k pravoslavnému proputinovskému Východu. 


prof. P. Tomáš Halík

Hygienická opatření při jmenování premiéra a rozhovorech s ministry

Halík také přemýšlel o tom, jak by svému příteli pomohl, aby se při jmenování nového premiéra a rozhovory s kandidáty na ministry odehrálo vše v souladu s opatřeními vlády v demisi. Jeho přemýšlení přerostlo v návrh, který prezident nadšeně akceptoval.

Jde o to, že na jmenování a rozhovory v Lánech zapůjčil páter Halík zpovědnici z kostela sv. Salvátora, kde již léta farářuje. Jak naše redakce psala zde, církev už jednou pomocí zpovědnic vytrhla vládě trn z paty především v sociálních ústavech. Takže nebylo nic těžkého přepravit z kostela do Lán jednu jedinou zpovědnici.

Protože se Miloš Zeman za své obrácení k nadšenému katolictví trochu dosud stydí (a stydí se i za svého nového přítele Tomáše Halíka), ukazoval se nejdříve novinářům s novým premiérem či kandidátem na ministra v tzv. „Milošově akváriu“. Poté, co se za novináři zavřely vrata, přešel s dotyčným do vedlejší místnosti. Tam již usedl prezident do Halíkovo zapůjčené zpovědnice doprostřed na místo kněze a příslušný kandidát na ministra vždy přiklekl z boku. A rozhovor tímto začal.

Neposlušný Lipavský

A právě toto byl pro některé kandidáty problém. „Nejsem věřící a Zemana nesnáším. Nevím, proč bych měl před ním poklekat?“ říká pirátský kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský. Lipavský je známý svým příklonem k levicovému anarchistickému křídlu v Pirátské straně. Stoupenci tohoto křídla, neuznávají žádnou autoritu. Lipavský šel ve své zatvrzelosti dokonce tak daleko, že založil Nezávislé asociálně- neekologické hnutí s názvem „Nepokleknutí“. Prohlásil se jeho prezidentem a nabírá členy. K uzávěrce tohoto článku se k jeho hnutí přihlásilo víc než 500 sympatizantů. Navíc se Lipavský radikálně rozešel se svou původní rodinou a za tím účelem si změnil jedno písmenko ve svém příjmení. Naší redakci se podařilo zjistit, že právě bývalá kontroverzní radní Rady České televize Hana Lipovská, nominovaná do této funkce ČBK, je Lipavského rodná sestra.

„Je to rebel, je to rebel, je to rebel,“ opakuje Miloš Zeman. „Já jsem se také nedávno obrátil a začal jsem sekat dobrotu. Pokleknutím ve zpovědnici dává kandidát najevo, že bude svého prezidenta respektovat a občas i poslouchat,“ vysvětluje prezident. „Modlím se za něj, tedy za jeho obrácení. Každý den celý Bolestný růženec s přídavkem desátku: ´…, který z mrtvých vstal´. Pokud ale bude i nadále milost Boží, kterou mu vyprošuji, ignorovat, ministrem nebude!“ dodává sebejistě Zeman.

Pokud bude Jan Lipavský jmenován ministrem zahraničí, jeden z nich (prezident nebo ministr) musí od svého přesvědčení ustoupit.


pirát Jan Lipavský

Protestant Nekula také odmítá

Kandidát na ministra zemědělství a včelař Zdeněk Nekula je sice lidovec, ale protestant. Nikdy se nezpovídal v katolické zpovědnici, ani nikdy neklečel. Sehnal si proto na vietnamské tržnici pozitivní test na Covid-19 („Prosím vás, máte testy na covid?“ „Mame. Ceš negativni nebo pozitivni?“), aby nemusel jít klečet k prezidentovi do zpovědnice. „Milerád se někdy později s panem prezidentem setkám. Už jako ministr,“ vzkázal kandidát Nekula z karantény, kam ihned nastoupil. O Vánocích musí být zpovědnice v Salvátorovi zpátky, aby pater Halík zvládl přes svátky fronty penitentů. 

Takže má Zdeněk Nekula velkou šanci, že se po Novém roce setká s prezidentem už jen tváří v tvář (pod respirátory) a vsedě. „Také za Nekulovu tvrdou helvétskou palici se modlím, aby změkla,“ poznamenává prezident Miloš Zeman. „Za něj se modlím starou středověkou modlitbu ´Hořiž, hořiž….´zde,“ upřesňuje Zeman. Jedná se původně o píseň „Zapalte kacířské bludy“, kterou se prezident za kandidáta Zdeňka Nekulu modlí také proto, aby si to nerozházel s naším dočasníkem. Vlastníme totiž nahrávky z „odposlechových blech“ (viz níže).

S Nekulovým jmenováním jinak prezident problém nemá. 


 Zdeněk Nekula se z rozhovoru vyzul

Štěnice a blechy

Do „Milošova akvária“ i do zpovědnice nainstalovala samozřejmě všechna média své štěnice na odposlechy. Jenomže v prezidentově ochrance pracují také bývalí příslušníci komunistické tajné policie a kontrarozvědky. A ti jsou na odposlechy kovaní, takže všechny štěnice včas odhalili a zničili. 

Naše redakce však zakoupila nedávno v Japonsku naprostou novinku: tzv. „odposlechové blechy“. Při pokusu o odhalení a likvidaci taková blecha přeskočí jinam a okamžitě změní mimikry podle nového prostředí. Odposlechové blechy jsou navíc opatřeny malým pancířkem, takže je nelze zničit ani kladivem. Jsou známy i případy, kdy blecha vyskočila z dlaně ničitele (kde nabyla podobu mozolu a ukryla se mezi ničitelovy mozoly ostatní) a doskákala na vzdálenost 1 km zpět na své původní místo. Na tyto japonské blechy jsou krátcí i Zemanovo rozvědčíci.

Dvě blechy jsme nainstalovali do přijímací místnosti a další tři do jednotlivých kabinek zpovědnice. Takže pouze a jedině naše redakce Hořiž.cz exkluzivně chystá rozsáhlé a přesné reportáže z rozhovorů mezi prezidentem, novým premiérem a kandidáty na ministry. 

Čtenáři, těšte se!


Odhalená a zničená UHF štěnice na odposlech Secutek RF07
patřila konkurenčnímu nejmenovanému médiu

 

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *