Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Donald Trump stráví svůj prezidentský důchod na zámku v Lánech.

Prezident USA Donald Trump, který právě ukončil své angažmá v Bílém domě, hodlá strávit svůj důchod na zámku v Lánech. Informovala o tom média jako CNN, The New York Times či NBC. Trump si Česko a Lány vybral poté, co mu před časem český prezident Miloš Zeman poblahopřál ke znovuzvolení – zde.

Našim zpravodajcům se však podařilo rozkrýt celou anabázi Trumpových úvah nad zadními kolečky. A to od samého začátku. Původním plánem exprezidenta, bylo strávit podzim života v ústraní u sester Boromejek v Praze. Rozhodl se tak již na sklonku života Václava Havla a to poté, kdy se dozvěděl, jak sestry této kongregace, vzorně našeho bývalého prezidenta dochovaly. Týden po Havlově smrti si proto podal žádost, aby, až přijde jeho čas, mohl v Domově svatého Karla Boromejského dožít.

Situace se změnila poté, co papež František při návštěvě USA řekl, že Trump není křesťan. „Tato informace způsobila zvrat v Donaldově přijímacím řízení,“ řekla rezolutně generální představená Boromejek SM Ancilla Doležalová a Trumpově žádosti nevyhověla.

Boromejkami odmítnutý exprezident tedy zvolil druhou, dnes již zveřejněnou variantu – Lány. „Nakonec budu ještě prospěšný,“ poznamenal Trump. „Jak je mi známo, bude český prezident Zeman za dva roky také ve své funkci končit. Bude mít možnost se ode mě  již nyní učit, jak se např. předává eticky vláda.“

Již loni na jaře chtěl Trump strávit několik týdnů v Česku přímo v Praze na Hradčanech, jak jsme psali zde. ČR byla tehdy, podle slov české vlády, nejbezpečnější zemí na světě ohledně pandemie koronaviru.


Sestry Boromejky šlapou zelí

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *