Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Víme první: Felix Kulpa byl na teplické oslavě protekčně naočkován. V březnu odstoupí z funkce šéfredaktora!

Skandální odhalení: šéfredaktor dlouholetého internetového časopisu Tisíckráte Felix Kulpa byl naočkován proti Covidu-19. Stalo se to mimo zavedený systém, navíc byl naočkován biskupem požehnanou vakcínou! Stalo se tak o minulém víkendu na nepovolené oslavě Bendovo narozenin v severočeských Teplicích.

„Nechal jsem se naočkovat, protože mě, moje články a časopis čtenáři nutně potřebují. Jsou na něm doslova závislí,“ vysvětloval dnes na rychle svolaném zasedání předsednictva Mezinárodní asociace novinářů a žurnalistů v Praze.  Proč však nechal protekčně naočkovat svou bývalou i současnou manželku, svých osm dětí a všechny sousedy v domě, už vysvětlit nedokázal.

„Na oslavě narozenin podnikatele Petra Bendy jsem byl navazovat kontakty se sponzory pro náš upadající časopis Tisíckráte,“ dodal sklesle Kulpa.

Přítomnost na oslavě narozenin v hotelu v Teplicích už stála mandát poslance parlamentu Milana Hniličky. Stála i místo libereckého krajského policejního ředitele Vladislava Husáka. Hnilička kromě pokuty, která všem hrozí, daruje padesát tisíc korun na charitu.

O Felixi Kulpovi toho moc nevíme, ale víme, že určitě nepatří do skupiny lidí ve věku 80+, ani do žádné jiné rizikové skupiny. Vakcínu na oslavu do Teplic si přivezl svou. Předtím mu ji požehnal brněnský světící biskup Mons. Pavel Konzbul. I on za tuto svou, i když Bohu libou, aktivitu ponese následky.

Česká asociace novinářů ústy své předsedkyně Marie Kyslíkové konstatovala, že Kulpa porušil současně dvě vládní nařízení: očkování mimo systém a přítomnost na akci více lidí. Proto bude potrestán tím, že bude k 1. březnu sesazen z funkce šéfredaktora prestižního církevního časopisu Tisíckráte.

Když Felix Kulpa zjistil, co vše se sneslo na jeho hlavu,  začal se trapně hájit, že on osobně očkován nebyl, ale jeho dvojník, kterého již vyhodil z funkce dvojníka a z okna.

Magnesia litera a glosátoři Tisíckráte

Grémium ceny Magnesia litera zasedá příští týden. To rozhodne, zda za Kulpovo vinu nebude časopisu prestižní cena Magnesia litera doživotně odebrána. Stane se tak i přes to, že Kulpa svoji vinu popírá. Znamená to pro něho mimo jiné vystěhování z luxusní kanceláře šéfredaktora v …….. (cenzurováno redakcí Horiz.cz). Také se musí vzdát dvou služebních aut značky Bentley ve prospěch prezidenta Charity České republiky Mons. Pavla Posáda a ředitele Lukáše Curyla.

Navíc Felix musel slíbit, že přispěje 1 milion korun českých na činnost našeho dočasníku Hořiž.

K pochybení a odvolání Felixe Kulpy se vyjádřili také někteří dlouholetí přispěvatelé a komentátoři (glosátoři) – Lída, Radek Rejšek, Kamenáč Bill, KarelK, a další. Všichni se smutně shodli na tom, že trest pro Kulpu je přiměřený. Jediný, kdo s ostatními nesouhlasil, byl přispěvatel M.H. „Postavil jsem na přispívání do Tisíckráte celou svou živnost. Dotace Covid-19 taky nedostanu, nemám totiž nejčko žádnou provozovnu,“ sklesle říká M.H. a mne si bezděčně sotva srostlý prst.

Co bude dále s časopisem Tisíckráte, je ve hvězdách. Uplatní se ještě někde motto časopisu: „Se non è vero, è ben trovato“ (česky: „Modli se a spolupracuj“)? Snad pomůže druhá osoba Felixe Kulpy (vystupoval totiž jako jeden ve dvou osobách), který se zatím ničeho nedopustil. V každém případě se bude tvůrčí krize Tisíckráte z posledních měsíců dále prohlubovat.


Foto oslavy v Teplicích, zdroj: Blesk

Zpracoval -jf-

 

„,“

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *