Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Papež podpořil gay páry. První katolická svatba gayů na světě – v katolickém kostele v Brně.

Klidné vody katolické církve na celém světě rozbouřil výrok její nejvyšší hlavy. Papež František podpořil civilní registraci stejnopohlavních párů!
Již  letos v září na papežovo říjnové prohlášení, zareagovala prorocky jako první na světě, katolická církev v Česku! Umožnila gay páru slavnostně uzavřít registrované partnerství. To vše se odehrálo v katolickém kostele sv. Mikuláše v Brně.
Z Vatikánu však nedošlo včas direktorium pro kněze na konání takového obřadu. Dokonce ani přesný překlad papežova výroku o podpoře gay párů. Nebylo známo ani vysvětlení, jak papež výrok myslel. Proto byli k provedení Slavnostní registrace najati evangelická farářka a starokatolický kněz.
Kostel sv. Mikuláše se nacházel přímo na náměstí Svobody v moravské metropoli. V roce 1870 byl zbořen. Nyní je v dlažbě vyznačen půdorys. Pod ní se stále nacházejí základy kostela.
„Skvělý nápad, jak využít takové místo”, řekla nám přímá účastnice obřadu Lenka N. (redakce zná její plné příjmení i nacionále). „Kostel, kde se můžou vzít dva lidé stejného pohlaví a ještě nemusí mít roušky!”
Jedinečnost celé akce spočívá i v tom, že ve sv. Mikulášovi se odehrála svatba po rovných 150 letech!
Účast byl hojná. Kdo se nevešel na plastové a dřevěné zahradní židle, vypůjčené ze zahrádky sousední kavárny, seděl na zemi.
Svatební hosté se shodli, že obřad byl velmi krásný. Jediný, kdo narušoval slavnostní atmosféru, bylo rigidní vedení Dopravního podniku města Brna, které naschvál přes kostelní loď, každých 10 minut, posílalo tramvaje!
Jak se dalo očekávat, svůj slib zde jako první na světě v katolickém kostele, složil Tomáš Fénix se svým partnerem Robertem.
Tomáš Fénix je soukromý zemědělec-ovocnář. Je velkým odborníkem na klima, vystudovaným politologem, katolickým teologem a hlavně je předsedou sdružení LOGOS. To je ekumenické společenství věřících leseb, gayů, bisexuálů, transgender, queer lidí, jejich rodin a obdivovatelů.
Nyní k samotnému obřadu:
Jeho středobodem je otázka položená před slavnostním slibem. Oddávající se ptá stejnopohlavního páru: „Nechcete podstoupit vyléčení z nemoci homosexuality* modlitbou za uzdravení vkládáním rukou? Ta by proběhla v Dolanech u Olomouce pod vedením Komunity blahoslavenství. Dále by byla doplněna exorcismem vedeným páterem Vojtěchem Kodetem”.
Oba aktéři svorně odpověděli, že modlitbu za uzdravení zásadně odmítají. Nevěsta Tomáš šeptem poznamenal: „Bojím se, že bychom mohli být skutečně uzdraveni, a to už by nebylo ono”.
Zvláštní událost se odehrála po výzvě, zda někdo z přítomných nemůže vznést námitku proti tomuto sňatku. V té chvíli se několik mladých svatebčanů vrhlo na staršího muže, kterého strhli k zemi a zacpali mu ústa a rychle jej odnesli do nedalekého průjezdu. Několik přítomných poté tvrdilo, že v postavě poznali PhDr. Radomíra Malého, známého vysokoškolského pedagoga a katolického disidenta.
Fénixovo rodině přejeme tedy na jejich cestě životem vše dobré.
*poznámka: Světová zdravotnická organizace (WHO) v roce 1973 vyškrtla homosexualitu ze seznamu nemocí. Poté ji tam v roce 2016 v tichosti vrátila.
Ve spolupráci s naším moravským zpravodajem -yx- publikoval:
jf
Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

6 komentářů: „Papež podpořil gay páry. První katolická svatba gayů na světě – v katolickém kostele v Brně.

 • Ano, souhlasím, článek je velice objektivní, byl jsem tam. Jen chci říct, že popis situace s profesorem Malým nebyl dobře pochopen. Panu profesorovi se udělalo nevolno, spadl sám, my jsme nu jen dávali umělé dýchání s úst do huby a odnesli ho do míst, kde byl klid a stín.

  Reagovat
 • Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the net the simplest thing to keep in mind of. Aleda Gage Wesley

  Reagovat
 • You made several good points there. I did a search on the subject and found a good number of people will have the same opinion with your blog. Norene Hayes Kurzawa

  Reagovat
 • It seems you possess a real knack for composing impressive content. I certainly am in agreement with your statements. Thank you for posting this. Lizette Sonny Goldenberg

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *