Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Vatikán podpořil ukrajinskou armádu

Ke státům, které se rozhodly podpořit Ukrajinu v jejím obranném boji proti ruským okupantům dodávkami zbraní, se přidal i Vatikán.

O tomto bezprecedentním kroku rozhodl sám papež František poté, kdy díky vývoji situace na ukrajinské frontě se posunula jeho plánovaná návštěvu Kyjeva na neurčito. Sám papež k tomu říká: „Duchovní podpora skrze moji přítomností zatím možná není, tak alespoň pošleme zbraně“.

Vatikán dodal ukrajinským obráncům výzbroj Švýcarské gardy. Jde o 10.000 kyrysů, stejný počet přileb a halaparten. Vatikánští špióni připravují k odeslání také tzv. „papamobil“, na který v současné době vatikánští zámečníci montují pancéřové pláty, neprůstřelná skla a cisternu na svěcenou vodu. Takto upravené vozidlo bude sloužit k žehnání ukrajinským zbraním. Církev přece vždy v dějinách žehnala zbraním, a ne vojákům.

Kyrysy a přilby

Kyrys se osvědčil okamžitě. Odolává kulkám všech ráží i šrapnelům. Dokonce se od nich odráží s takovou razancí, že zasahuje a na místě likviduje nepřítele, který vypálil! Navíc při slunečném počasí oslňuje nepřátelské střelce. A mířícím ostřelovačům poškozuje sítnice. Takový ostřelovač pak vystřelí jen dvakrát. Má totiž jen dvě oči.

Podobné je to i s přilbou. Je zaznamenáno několik případů, že právě ona přilba odrazila raketu „vzduch – země“. První z těchto případů se odehrál nedaleko Chersonu. Raketa vypálená ruskou stíhačkou Antonov An-2 (pozn. red.: nově nasazené stroje za sestřelené Migy 35) se odrazila a útočící letadlo sestřelila. Ukrajinský důstojník Michail Michailovič Michailov, který byl prvním zasaženým raketou, pocítil pouze povznášející pocit.

Vojáci si tyto prostředky oblíbili i z dalších důvodů. Ve vatikánské přilbě se, na rozdíl od moderních kevlarových helem, dá uvařit boršč, který má přímo božskou chuť. Kyrysy ukrajinská armáda úspěšně využila při stíhání nepřítele z kopce dolů v zasněženém terénu jako stíhací boby.

Účinnost halaparten dosud nemohli ukrajinští vojáci ověřit. V místech nasazení se totiž vojska znepřátelených stran dosud nenacházejí tak blízko sebe, aby halapartny prokázaly svou sílu.

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Jeden myslel na “Vatikán podpořil ukrajinskou armádu

  • Jsem ráda, že Vatikán krom modliteb pomáhá i v dodávkách zbraní, 3 x aleluja

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *