Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Papež po vyhlášení nových svatých prohlásil Putina zázračným léčitelem.

Papež František v minulých dnech prohlásil dalších 10 osobností svatými. Málokdo si však všiml, že po procesu svatořečení proběhl ve Vatikánu ještě jeden proces.

V roce 2054 se má k 1.000 výročí rozdělení východní a západní církve tato opět spojit. Papež se musí proto snažit i v nastalém řinčení zbraní hledat vstřícnou cestu ke svému protějšku, moskevskému patriarchovi Kirillovi. Proto, na rozdíl od svých předchůdců a světců, nemluví o ruské operaci jako o spravedlivé válce Ukrajinců. Používá nově termín legitimní obrana, kterou ale Ukrajinci v mnohých aspektech nesplňují. Také proto příčinu začátku ruské operace vidí papež František ve štěkání NATO na ruské dveře v těsném blízkosti hranic Ruské federace, jak uvedl v jednom rozhovoru pro italský list Corriere della Sera zde.

Pokud církev někoho svatořečí, musí tento nejprve zemřít. Jaký titul však přisoudit člověku, který již za svého života koná heroické činy hodné svatořečení? Pro Vladimíra Putina proto papež František ustanovil novou kategorii: „živý zázračný léčitel.

Skutky pro novou kategorii

Jak si všichni velmi dobře pamatujeme, pandemie koronaviru před konfliktem na Ukrajině začala znovu nabírat na síle. V Německu opět rostly počty ke 200.000 nemocných, v USA to bylo ještě dvakrát více. Také u nás opět pandemie atakovala hranici několika tisíc nakažených Covidem-19, včetně spousty hospitalizovaných.

Ruská invaze na Ukrajinu začala v ranních hodinách 24. února t. r. Ze dne na den po tomto datu najednou na celém světě přestal skoro existovat problém s nemocí Covid-19! Všude po světě klesaly počty nakažených po desítkách tisíc až k dnešním několika stovkám v průměru denně. Smrtelná pandemie koronaviru Covid-19 s miliony mrtvých byla od té doby v celém světě zcela zanedbatelným problémem.

Za tímto zázrakem hromadného vyléčení celého světa stojí jedna jediná postava: Vladimír Vladimirovič Putin, ruský prezident. Tolik uzdravení po vší planetě Zemi v několika dnech nemůžeme připsat v dějinách lidstva žádnému světci, včetně samotného našeho Spasitele Ježíše Krista!

Význačný krok jmenování Vladimíra Putina „živým zázračným léčitelem“ je od papeže Františka tedy pro církev a svět zcela pochopitelný a zasloužený.
Zda bude prezident Putin „zázračným léčitelem“ ještě i na podzim 2022, kdy se očekává další mohutná pandemie koronaviru či třeba opičích neštovic, se teprve ukáže.


Vladimír Vladimirovič Putin

Zpracoval -jf-.

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *