Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Rozhovor s celebritou – pokoronavirová církev.

Před několika dny oslavil plzeňský biskup Tomáš Holub čtvrté výročí od svého svěcení. Při té příležitosti jsme mu položili tyto otázky:

 • Co se změní po koronaviru?
 • Jak ovlivní zkušenosti z času epidemie provoz církve?
 • Jak se projeví dlouhá neúčast věřících na bohoslužbách?
 • Jak na tyto změny bude církev reagovat?

Z konspirativních důvodů jsme položili otázky a požádali o odpověď pouze písemně. Pan biskup redakci odpověděl takto:

  1. Změní se pokladničky a košíčky na vybírání peněz – pro vybírání zavedeme česáčky na ovoce (při správné délce násady vyhovíme požadavkům na dodržování vzdálenosti mezi účastníky bohoslužby) a zavedeme 60 litrové pytle na odpadky místo pokladniček (předpokládáme, že věřící ušetřili tím, že po dobu dlouhých týdnů nepřispívali do sbírek a budou si to chtít vynahradit)
  2.  Hostie – týká se hostiárny Unita v Bílé Vodě na Jesenicku, jejímž jednatelem je Milan Uhlíř. U něj jsme zjistili, že poptávka po hostiích kvůli úbytku věřících a polské konkurenci v Česku, postupně klesá. Zatímco v roce 1994 firma Unita upekla 30 milionů hostií ročně, tak loni jich bylo 20 milionů kusů a to ještě 5 milionům kusů vypršela doba minimální trvanlivosti a proto skončily v kafilérii.
   Díky tomuto stavu se hostiárnu v Bílé Vodě sotva dařilo držet nad vodou. Zachránil nás koronavirus. Právě díky nulovému odbytu, musel management, místo obvyklého a zajetého flikování,  vstoupit na vodu. A tím krokem bylo úspěšné oslovení distributora lázeňských oplatků. Díky rychlému zavedení výroby tohoto nového produktu nejen že se hostiárna zachránila, ale její zisky výrazně rostou. Nyní jede provoz, podle jejího jednatele Milana Uhlíře, na tři směny. Navíc se předpokládá, že po velkém koronavirovém půstu, bude velký hlad po hostiích a věřící budou přijímat ze zbožnosti a vyprahlosti i vícekrát denně.
  3. Kropenky – ty klasické, nehygienické, budou nahrazeny bezdotykovými dávkovači svěcené vody, které nakoupíme levně, použité v supermarketech. Pro kostely, ve kterých památkáři nedovolí instalaci moderních bezdotykových kropenek, chystáme výjimku na složení svěcené vody. Ta bude moci mít složení – voda, sůl, chlór a ajatin. O poměrech jednotlivých složek je zatím vedena diskuse se zástupci ČBK a hygieny.
  4. Zavedeme čínské hůlky na podávání hostií (plastové rukavice se neosvědčily, hostie se jen těžko uchopí bez prokluzu). Přijímání zavedeme navždy jen na ruku, v případě přijímání pod obojí způsobou namáčením, bude možnost ruku si olíznout. Pro muže chystáme na přijímání speciální roušky se zipem, pro ženy muslimské burky se zipem.
  5. Kázání ve všední den bude max. 5 min, v neděli 10 minut, slavní a zdatní kazatelé (Halík, Kodet, Piťha, Vácha,…..) 15 minut. Čestnou výjimkou bude pouze Max Kašparů, který může kázat 60 minut – je totiž natolik vzdělán, že pro sdělení toho, co všechno ví, potřebuje více času.
  6. V duchu Istambulské smlouvy a vstříc gender politice, bude možné světit ženy na jáhenky, v první, nebo-li zkušební fázi, bude testováno na transvestitech.
Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *