Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Kardinál Duka neprávem nařčen z tunelování majetku církve. Hořiž opět ví první!

Portál Kverulant.org uvedl zde a po soudním zákazu Hospodářské noviny zde, že kardinál Dominik Duka tuneluje majetek katolické církve! Přičemž „tunelování“ značí termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

U Dominika kardinála Duky jde ovšem o něco zcela jiného! V tomto případě vznikl tento termín špatným překladem textu z jiných jazyků. Kardinál Duka totiž netuneluje, ale v noci vykopává tunely čili podzemní chodby. V jeho věku 78 let let už tak dobře nespí, stačí mu pár hodin, tak po nocích zhotovuje tunely.

Každý začátek je těžký

Dominik Duka začínal nejprve na Modré lince D pražského metra, aby se naučil, jak se takový tunel razí. Poté si sám vykopal tunely k šesti dominikánským domům na Hradčanech. Domy dostal výměnou za to, že předal hradčanskou katedrálu sv. Víta, Vojtěcha a Václava po letitých sporech a přetahování do vlastnictví státu. Katedrála však odnepaměti patřila církvi.

Hned další podzemní chodbou byla ta do ložnic prezidenta Miloše Zemana. To pro případ, kdyby se prezidentovi přitížilo a potřeboval by rychle poslední pomazání.

Vstup do chodeb vtěsnal Duka do starobylých vysokých kamen ve své ložnici v Arcibiskupském paláci. Odtud podniká své výlety a odtud také pokračuje s kopáním dalších tunelů. Vstup a výstup do chodby v komnatách prezidenta Zemana je, překvapivě, také ve vysokých historických kamnech v rohu jedné z místností.


Metro D – stanice Pankrác

Tunely se rozšiřují

Dalším, již poněkud delším úsekem, byl tunel směrem ke Katolické teologické fakultě (KTF) na Thákurové v Praze- Dejvicích (kousek od Kulaťáku). Tam už kardinálovi museli pomáhat další dva lidé. Byli to bývalý politik Antonín Juriga a jeho bývalá sekretářka Linda Dolečková. Pomáhá také Jiří Ovčáček. Oba jmenovaní působí ve vysokých funkcích na pražském arcibiskupství jako Dukovo chráněnci. Posledně jmenovaný je prezidentovo mluvčí, který se už nyní snaží zajistit teplé místečko poté, co Miloš Zeman doprezidentuje.

Na teologickou fakultu se totiž musí kardinál dostat okamžitě, kdykoli se tam od některých zde vyučujících teologů dozvídají posluchači nějaké bludy. Je tu pak třeba ihned zasáhnout!

Odtud už to nebylo daleko na pražskou Ruzyni, na Letiště Václava Havla. Tam má totiž kardinál Duka ukrytý svou jednomotorový letoun Eklips MH 46, který si sám pilotuje. Pokud je prezident na letním zámečku v Lánech, létá za ním kardinál právě odtud.

„Není to ani tak těžké prokopávat se pod Prahou,“ říká našemu redaktorovi s úsměvem kardinál. „Praha je totiž doslova protkána podzemními kolektory, takže pak je stačí jen vhodně propojit a zapamatovat si příslušné vstupy a výstupy,“ dodává pražský arcibiskup potutelně.

Z letiště v Ruzyni se vypravil i v polovině března do Brna na pohřeb svého spoluvězně jezuity Františka Lízny. A to i přesto, že všechny hranice všech okresů byly neprodyšně hlídány po zuby ozbrojenými policisty a vojáky. Kardinál se jim jen ze svého letadélka nad hlavami smál.

Našemu dočasníku Hořiž přejí náhody

Na otázku jak jsme se o tunelování pražského arcibiskupa a kardinála Duky dozvěděli právě my, je snadná odpověď. Z adresáře našeho dočasníku se snadno dozvíte, kde sídlí předseda našeho týmu Doc. Ing. et Ing. Ignác Skovajsa, dr.h.c. A právě na KTF na Thákurové se přece kardinál se svou suitou prokopal.

Náš předseda má ve sklepě uložené v kádích kvašené zelí a znojemské okurky, dary od našich moravských zpravodajů. Když si šel nedávno do sklepení nabrat přílohy ke svačině, zhaslo najednou světlo. Předseda Skovajsa narazil potmě do ledabyle postavených necek a upadl i s nimi. Když se opět rozsvítilo, vydaly necky své tajemství – ukrývaly vchod do podzemních tunelů Dominika Duky.

V podzemí pak nebylo těžké se vyznat. Každé dveře v kolektorech byly pro jistotu označeny kardinálovým znakem, aby nezabloudil. Pak už stačil na všechna dvířka jen šperhák, abychom se dostali Dukovi až do ložnice. A udělali o jeho tunelech tuto reportáž.


Znak kard. D. Duky

Také nedávná oslava kardinálových narozenin zde a požehnání knihy Tisíkráte zde se uskutečnilo v rozsáhlém podzemí arcibiskupského paláce. Někteří z hostů se chtěli na horní terase nadýchat čerstvého vzduchu – a přitom je zachytil fotoreportér Blesku. Kardinál Duka v té chvíli na terase nebyl. „Co by to bylo za narozeniny bez oslavence,“ potvrdil nám svou přítomnost na oslavě sám kardinál. Dodnes nikdo nespočítá, kolik nepovolených oslav ve sklepení bylo.

A nikdo z četných hostů si nevšiml ledabyle opřených necek v rohu sklepení….

Hořiž aspiruje na Velkého Meďoura

Kdysi ve Foglarových sešitech bojovali Losna s Mažňákem o Velké Vontství. Chtěli sjednotit všechny Vonty, chlapce a ulice ve Stínadlech pod jedno vedení.

Stejně tak se o to nově snaží všechna křesťanská média – ať už vysílací prostředky, nebo média internetová či papírová. Křesťanská média se rozhodla, že nejúspěšnější médium v určité kalendářním roce získá pro další období titul Big Medium, neboli Velké médium – v novinářském žargonu „Velkej Meďour“.

Je to titul, podobně jako Velký Vont, který určité křesťanské médium získá na 1 rok, a to opakovaně až pětkrát. Redakce tohoto média bude dohlížet na objektivnost médií ostatních, zasahovat do výběru redaktorů a bude mít právo cenzury. Bude také dohlížet na to, aby podřízená média byla zdravě investigativní a aby všem biskupům a představitelům církví měřila stejně.

Dočasník Hořiž má velmi dobře na titul Velkej Meďour našlápnuto právě podanými informacemi v tomto článku:

  • zná všechny tunely a pozemní chodbu kardinála Dominika Duky
  • ví, jak se Duka dostává z klece ven.


Hlavolam Ježek v kleci

 

Připravil -jf- pod vedením předsedy týmu Hořiž Doc. Ing. et Ing. Ignáce Skovajsy, dr.h.c.

 

 

„,“

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Jeden myslel na “Kardinál Duka neprávem nařčen z tunelování majetku církve. Hořiž opět ví první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *