Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Církevní školy naplno otevřou své brány žákům a studentům již příští týden. Bez protivných roušek, rozestupů a dezinfekce.

V souvislosti s bombastickou zprávou o žehnání proti koronaviru, ke kterému dostal pokyn ve zjevení řecký mnich (naše redakce ji uveřejnila v minulých dnech jako první zde), se rozhodly církevní školy v ČR otevřít.

„Už bylo na čase, děti už mě doma začaly pořádně ….(cenzurováno)“, řekla nám paní Josefa Nováková z Prahy 8, která má i přes svůj vulgární slovník na církevních školách své všechny čtyři děti.

Na to, jak vše proběhne, jsme se postupně zeptali ředitelů tří církevních gymnázií, která se v roce 2011 umístila v první desítce nejlepších škol v ČR při hodnocení prvních státních maturit.

Prvně jsme oslovili pana Ondřeje Mrzílka, který byl před pár dny pověřen řízením Arcibiskupského gymnázia v Praze (původně zastupoval velmi úspěšného ředitele Richarda Maška, o jehož ostudném odvolání pražským arcibiskupstvím jsme nedávno psali tady): „Byli jsme velmi překvapeni reakcí valné většiny našich vyučujících a studentů na zjevení Panny Marie a jejich pevnou vírou, že k obraně proti koronaviru stačí požehnání posvěceným olejem. Asi to nebude tak špatné s tím ateismem v Česku. Na normální chod školy jsme samozřejmě plně připraveni.“

Ředitel Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích Martin Maršík nám k otevření své školy řekl: „Ten, kdo přijde z domu nepomazán, tomu udělí pomazání hned ve vestibulu školy náš otec spirituál. Poté může sundat roušku i masku, nemusí dodržovat odstupy ani se máčet v dezinfekci. Vše toto ale provede každý až před cestou zpět domů.“

Na Cyrilometodějském gymnáziu a střední pedagogické škole v Brně – další úspěšné církevní škole u maturit 2011 – nám její ředitel Štěpán Policer odmítl sdělit jakékoli podrobnosti s tím, že si pravidla již brzy stanoví nový ředitel či ředitelka. V Brněnské diecézi se totiž všichni zřizovatelé církevních škol před několika lety rozhodli, že budou, stejně jako státní školy, pořádat vždy po šesti letech konkurzy na ředitelky a ředitele jimi zřizovaných škol. Konkurzy se konají právě v těchto dnech a o vedení prestižních církevních škol je mezi věřícími i přes neprůhlednost konkurzů enormní zájem.

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *