Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

ČBK na svém půlnočním zasedání zastropovala výši kostelních sbírek. Nízkým vytápěním proti Putinovi.

Minulé pondělí ve večerních hodinách Vláda ČR schválila zastropování energií pro české domácnosti, živnostníky a malé podnikatele. V přímé reakci na to zasedla ihned po půlnoci konference českých a moravských biskupů (dále jen ČBK) a pevně určila strop kostelních sbírek. Při svém rozhodnutí ČBK vycházela ze zjištění průměru sbírek v kostelích na jednotlivce v 90. letech minulého století. Napříště bude proto výši příspěvku v kostele pro jednotlivce určovat současná cena malého jogurtu. Rozdíl oproti minulé době spočívá však v tom, že dnes tuto cenu zaplatí všichni účastníci každé bohoslužby, včetně žebráků před kostely.

Pokud nebude mít účastník drobné, má dvě možnosti. Buď mu vybírající kostelník či ministrant přebývající obnos vrátí nebo přispěvatel po cestě na bohoslužbu zakoupí malý jogurt v nejbližším obchodě. Na vybírání jogurtů zřídí každý farář či administrátor farnosti před vchodem do kostela 12 prázdných košů (viz Mt. 14, 20c). Duchovní po bohoslužbách buď přinesené jogurty sami zaplatí a spotřebují, anebo je opět prodají do nejbližšího supermarketu.

Samotné vedení farnosti bude vybírání peněz či jogurtů při vchodu do kostela kontrolovat. Zvlášť dobrý pozor si dá na chudé vdovy, aby hodily do pokladnice vše, co mají, všechno, z čeho měly být živy (viz Mk. 12, 42nn).

Nízkým vytápěním kostelů proti choutkám ruského prezidenta

Podle doporučení vlády mají občané ČR šetřit energiemi v nadcházející zimě, popřípadě se doma přiobléct dalším svetrem. Také církev, která se posledním vládám a všem jejich opatřením bezpodmínečně podřizuje, reaguje šetřením energií. Skoro ve všech českých a moravských chrámech již dnes mají podpodlažní topení. Dosud topení vytápělo tak, aby teplem pokrylo vztyčenou dospělou osobu až po uši. Nařízením ČBK se sníží otápění osob tak, aby dospělá osoba měla zatepleny jen nohy po kolena. Biskupové při tomto svém rozhodnutí vycházejí z českého pořekadla To chce klid a nohy v teple. Vláda, věřící i většina obyvatel ČR věří tomu, že právě šetřením v nadcházející zimě uspoří plyn a ropu z Ruska. Věříme, že úsporami sebereme agresorovi peníze na jeho válku, říká referentka tiskového střediska ČBK Bc. Kateřina Odvodyová.

Rozhodnutí českých a moravských biskupů o nízkém vytápění kostelů nejvíce zaskočilo samotného ruského prezidenta Putina. Je to pro nás daleko větší rána, než všech sedm sankcí Evropské unie a USA dohromady, říká ruský vůdce zdrceně. Дураки, ulevil si Putin jadrným ruským výrazem na adresu českých biskupů na závěr tiskové konference k sankcím světových velmocí vůči Rusku. Však vy si to ještě rozmyslíte, až vám bude při mši mrznout ягодица!“ dodal vztekle ruský diktátor.

Bezprostředně po oné tiskové konferenci Putin podepsal dekret, který nařizuje Pravoslavné církvi, topit v chrámech až po nejvyšší kopuli. Podle očitých a ušitých svědků přitom procedil opět na adresu českých biskupů mezi zuby: Ať puknou závistí, černoprdelníci jedni!

Ruský prezident Vladimír Putin

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *