Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Církev navrhla svoje označení pro neočkované – obrací se na ni tisíce lidí s žádostí o ochranu.

„Na katolickou církev se v posledních dnech obrací tisíce lidí se žádostí o ochranu proti diskriminaci a vyloučení,“ říká ustaraně generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl. „Jsou to lidé, kteří již dopředu deklarují, že se nenechají v budoucnu z různých důvodů, zdravotních nebo morálních, proti Covidu-19 očkovat,“ vysvětluje Přibyl. Tito lidé jsou nyní plni strachu a zoufalí. Rádi by vyjádřili, nebo až demonstrovali, svůj legitimní názor.

Ze zkušeností z protivládní demonstrace v neděli 10. ledna 2021 v Praze, po které následovalo odsouzení účastníků, vyhazovy ze zaměstnání a dehonestace ve sdělovacích prostředcích, nevědí jak svůj odpor proti očkování vyjádřit.

Použití zcela jasného symbolu pro vyloučení – Davidovy hvězdy, se neosvědčilo, neboť bylo se značnou dávkou demagogie obráceno proti demonstrantům.

Dále odpůrci očkování už nyní čelí od svých známých a dokonce i příbuzných opovržení. Množí se i případy, kdy se dokonce pro své názory dočkali i vyloučení z registrovaných bohoslužeb v kostelích.

„Náš Pán Ježíš Kristus zemřel přece na kříži i za ty neočkované,“ vysvětluje dobrotivě známý teolog a lidumil Tomáš Halík.

Církev má proto několik návrhů označení, které by mohli lidé nosit na veřejnosti a tímto decentně vyjádřit svůj protest. Prohlédněte si je v galerii:

     

Zpracoval: -jf-

 

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *