Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Prof. Petráček novým děkanem teologické fakulty v Praze.

Již několik dní se všechna oficiální státní i církevní média dopouštějí nesprávných nebo neúplných informací. Uvádějí, že pater profesor Tomáš Petráček za nejasných okolností musí opustit Katolickou teologickou fakultu v Praze. Údajně pro nadbytečnost. Žurnalista neznalý církevních poměrů, což jsou lidé skoro ve všech médiích, vyhodnotí toto jednání jako snahu církve opět se zbavit schopného a přínosného člena. Jeden takový příklad jsme před 3 lety popsali zde.

Naše redakce však zjistila, že prof. Petráček sice opustí svůj dosavadní post, ale to jen proto, aby se vzápětí se stal děkanem fakulty! Stane se tak po dohodě se stávajícím děkanem a z rozhodnutí Velkého kancléře fakulty, arcibiskupa Mons. Jana Graubnera.

A to není vše!

Tomáš Petráček je známým příznivcem manželství pro všechny, proto některé administrativní pracovníky teologické fakulty nově nahradí právě lidmi z LGBTQ+ komunity.

Na druhé straně novými vyučujícími předmětů v rámci pastorace rodin, manželského práva, přirozeného plánování rodičovství ap. se stanou lidé ze spolků Tradiční rodina, Aliance pro rodinu či  Hnutí pro život.

Vyjádření hodnostářů k novému děkanovi i pracovníkům fakulty

Ještě před pár týdny zorganizoval prof. Petráček petici či výzvu, aby Aliance pro rodinu opustila poradní sbor Vlády ČR. Nelíbilo se mu, že je Aliance v opozici vůči manželství pro homosexuály a následnou adopci dětí těmito páry. „Jsem moc rád, že novému děkanovi členové Aliance odpustili tuto veřejnou výzvu k opuštění celonárodní debaty,“ pochvaluje si arcibiskup pražský Mons. Graubner. „Výzva byla ze strany pana profesora opravdu na hraně totalitních praktik,“ již jen dodává arcibiskup Jan. Na usmířenou nabídl nový děkan vedení Aliance místo mezi svými vyučujícími fakulty.

Předmět „Ekonomika církve a farností“ nově na teologické fakultě přednáší doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc., proděkan Vysoké školy ekonomické v Praze a občanský aktivista.
Na správné používání českého jazyka i mluveného projevu budoucích kněží i laických teologů dohlédne odborně Mgr. Martina Bednářová, dříve vyučující češtiny na základní škole v Praze.


Doc. Miroslav Ševčík                          Mgr. Martina Bednářová

„Oceňuji, že novými vyučujícími na teologické fakultě v Praze se stali opravdoví odborníci a stateční lidé,“ říká pražský pomocný biskup Václav Malý. „Byli perzekvováni za své názory a obstáli, stejně jako kdysi my, disidenti za totality,“ dodává biskup Václav spokojeně.

Profily nových vyučujících a přání novému děkanovi

Jen krátce připomeňme, že doc. Ševčík je dlouholetým kritikem ekonomické politiky několika posledních vlád, včetně té současné. Navíc jej přistihli letos na jaře, kdy pomáhal zraněnému člověku po brutálním zásahu Policie ČR u Národního muzea v Praze. Učitelka českého a německého jazyka Martina Bednářová na nejmenované základní škole v Praze vyjádřila svůj názor na válku na Ukrajině. Názor měla podložený očitými svědky, přesto ji vedení školy propustilo. Pozdější soud sice učitelku Bednářovou v plném rozsahu osvobodil, ale žádný ředitel školy ji dosud neměl odvahu k výuce na své škole přijmout. Až děkan Petráček.

A tak spolu s velkým kancléřem fakulty Mons. Janem Graubnerem vyprošujme novému děkanovi od Pána Boha dar moudrosti i statečnosti při všech jednáních a rozhodováních a zároveň vnitřní svobodu od vnějších tlaků. Fakultě a novým vyučujícím vyprošujeme za naši redakci i za čtenáře našeho dočasníku dobrou atmosféru spolupráce a vědeckého bádání i úspěšného překonávání problémů.

Zpracoval -jf-.

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *