Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Brněnská diecéze i nadále brání tradičním radostem svých věřících.


Zdeněk Papoušek a Štěpán Foretník

Před krátkou dobou jsme uveřejnili zde článek o tom, jak brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle pokazil nařízeným půstem svatomartinskou oslavu. Neuplynul však ani měsíc a je tu další skandál z Brna.

Pod rouškou akce Diecézního centra mládeže MAMRE v Osové Bítýšce, vyhlásilo biskupství povinnou Adventní duchovní obnovu zde. Uspořádat duchovní obnovu není nic špatného – dokonce je to činnost Bohu libá. Ale přesně v čase, kdy městy a vesničkami v celé republice obchází tradiční trojice sv. Mikuláš, Anděl a Čert???

Na duchovní obnovu se musí každý přihlásit. Každý, kdo v Brněnské diecézi chce něco znamenat nebo již znamená. Přihlášení je přes facebook s nutností sledovat celou obnovu od 14.00 do 20.00 hod online z transparentního účtu se zapnutou kamerou. Kromě toho budou všichni po skončení akce podrobně přezkoušeni z kázání pomocného brněnského biskupa Mons. Pavla Konzbula.

„Bišof nám čórnul sichrové každojárové véškrab. Za jeden vizit v domášově u děcek, zme vylópli aji tři kila“, stěžuje si v brněnštině dlouholetý správce fary u sv. Jakuba v Brně, Štěpán Foretník. Ten je svými přáteli pro svůj mohutný bílý plnovous přezdívaný „Krakonoš“.

„A to se za pekelníka ani moc převlékat nemusím, jen si každý rok připnu rohy. Vyrazit po osmé večer je prostě pozdě“, říká smutně další jihomoravan Zdeněk Papoušek. „Docela jsem i potřeboval přivýdělek, když jsem přišel o senátorský plat. A teď mám utrum“, povzdechl si dále tento bývalý senátor.

A „utrum“ má nejen on. Letos ale opravdu žádná kvalifikovaná trojice nevyjde. Zbude jen místo na nekvalitní vatové a papírové imitátory, kteří nemají tušení, kdo to sv. biskup Mikuláš byl. Pouze tahají z navštívených rodin peníze na alkohol, marihuanu a nepůsobí výchovně. V konečném důsledku znehodnocují posvátnou tradici.

Podle našeho moravského dopisovatele „YX” zpracoval
– jf –

 

 

 

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *