Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Farní hospodyně mimoděk vynalezla účinný lék na koronavirus. Lze jej vyrobit doma na plotně.

Stále experimentální lék na koronavirus, který známe pod názvem Remdesivir, byl zatím poslán z USA pouze jednomu českému pacientovi, který se díky němu dostal z krizového stavu.

Po šití roušek podomácku, výrobě filtrů z nanovláken, tisku ochranných štítů a masek na 3D tiskárnách, výrobě ochranných plášťů na koleně, míchání desinfekce, si budou lidé v České republice vyrábět i účinný lék proti koronaviru. Doma na plotně!

Farní hospodyni Josefě B., která se již po léta stará ve vyhnanství od církve i řádu o známého kněze- disidenta Františka L., se totiž podařilo šťastnou náhodou lék v minulých dnech vyrobit.

Sama paní Josefka, jak ji přátelé nazývají, události popisuje takto: „Vařila jsem jednou navečer oblíbený průduškový čaj pro otce Františka a pro sebe. Když tu jsem  náhodou z poličky nad sporákem, shodila dávkovač se společnými denními léky – byly tam prášky na revma, náhražka paracetamolu, lék proti nadýmání apod. Nevšimla jsem si toho. Dávkovač spadl do čaje, léky se v něm rozpustily, částečně se rozpustil i sám plastový dávkovač OBZOR typ 02, týdenní, bílý. Čaj nám velmi chutnal. Za několik málo dní jsme si s otcem všimli, že jsme se oba zbavili chronických plicních problémů, které nás trápily od dětství.“

Pak již šlo všechno jako na drátku – jezuita pater František poslal několik vzorků přátelům do USA, kde před několika lety delší čas pobýval. Výsledky nenechaly na sebe dlouho čekat. Američané oznámili obratem, že je to lék, který má asi 10x silnější účinky, než Remdesivir, a pacienti s koronavirem již po jeho dvoudenním užívání prostě odcházejí domů.

Farní hospodyně byla ochotna prozradit odborníkům českých laboratoří přesné složení směsi, ale ti neměli zájem s vysvětlením, že z rozhodnutí Vlády ČR je strategie získání léku jiná a nyní se její recept zkoumá v pražských laboratořích. Mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Barbora Peterová sdělila médiím: „Přes odpor vynálezkyně, která je velmi skromná, jsme novému léku dali pracovní název Josephavir. Má opravdu zázračné účinky a oproti Remdesiviru a Favipiraviru, které se dosud na léčbu Covidu-19 používají, má naprosto zanedbatelný vedlejší vliv na potenci mužů i žen. Pokud se potvrdí uzdravující účinky podomácku vyrobené směsi, jsou české farmaceutické firmy připraveny lék distribuovat sériově přibližně do 14 dnů. Již nyní se schází do České republiky tisíce objednávek z celého světa.”

Na tuto situaci byla nucena neprodleně reagovat Vláda ČR, která by nejraději vše opět nakoupila draze z Číny. Premiér země (na obr. první zleva – zdroj: facebook AB) přijel osobně, těsně před vyhlášením nouzového stavu, paní Josefce do jedné malé severomoravské obce pogratulovat k jejímu objevu. Při gratulačním obřadu se však odehrála podezřelá věc. Premiér a jeho ochranka neustále odbíhali na toaletu a v těch chvílích se z různých částí fary ozývaly divné zvuky. Jakoby někdo po faře šmejdil. Paní Josefka to nejprve přisuzovala kočce. Po odchodu gratulantů pojala podezření, jestli někdo neslídil ve snaze najít recept na lék, vyrábět jej ve své firmě, prodávat za kdo ví kolik a profitovat tak na zoufalství lidí. Podezření ještě zesílilo po provedeném testu s kočkou, jestli tato umí otevírat zásuvky a skříně a jestli dokáže vytrousit navštívenku Agrofertu v rozházeném prádelníku. Neuměla.

Z obavy, aby lék neskončil v některé z firem svěřeneckého fondu AB, zveřejnila Josefka jeho složení a technologii výroby na nástěnce farního kostela. Stalo se tak v pátek 1. května 2020, na svátek jejího patrona sv. Josefa, dělníka. Lék je opravdu velmi jednoduché vyrobit v domácím prostředí z dostupných prostředků.

Redakce Hořiž se po poradě s odborníky rozhodla recept na svých stránkách nezveřejnit. Možnou součástí úspěšné léčebné terapie je totiž pro nemocné koronavirem pěší krátká pouť z blízkého městečka pro recept vyvěšený na farní nástěnce u kostela v obci v Sudetech.

Vzhledem k tomu, že při opisování receptu je nutno dodržovat předepsané rozestupy, neuvádíme přesnou lokalitu nástěnky. Po dohodě s Josefkou, otcem Františkem a starostou spojených obcí Pavlem K., chceme předejít kalamitám v poklidné vísce a kilometrovým frontám k nástěnce. V tomto článku je dostatek indicií k vypátrání správného místa. A protože inteligence a logické schopnosti čtenářů jsou různé, dojde přirozeně k různým časům rozluštění. Tím se bezpečně předejde hrozící kalamitní situaci. I přes tuto skutečnost farní nástěnku v dané obci od pátku navštívilo již několik desítek, možná stovek, poutníků.

A tak po mnoha aférách duchovních katolické církve ohledně zneužívání dětí, restitucí majetku či nemravného odvolávání ředitelů církevních institucí můžeme konstatovat, že obyčejní věřící a kněží jsou pro církev a národ pokladem stále nedoceněným. Opět se bude o církvi a církvích mluvit s velkým respektem a kladně.

Velkým paradoxem je, že dobré jméno církve u nás obhajují dva jezuité: prostý papež František v Římě a prostý kněz František v zapadlé vesničce skoro na konci světa. Oba dva mají celoživotní společný zájem: obětovat a rozdat se uprchlíkům, lidem bez domova, lidem závislým, vězněným, opovrženým… zkrátka těm nejbídnějším a nejchudším maličkým na této planetě.

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Jeden myslel na “Farní hospodyně mimoděk vynalezla účinný lék na koronavirus. Lze jej vyrobit doma na plotně.

  • Mohu jen potvrdit a doporučit! Recept jsem si opsal, manželka uvařila a koronáč je fuč. Dokonce i nadýmání. Sláva Tovaryšstvu Ježíšovu!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *