Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

ČBK hodlá ve Vatikánu iniciovat beatifikaci čínských komunistů

V poslední, vypjaté době se díky osočování ze vzniku koronavirové epidemie, předávání výhružných dopisů kolem chystaných cest našich politických špiček na Taivan ap., zhoršily čínské vztahy vůči naší zemi.

Akt nepřijetí dalajlámy Milošem Zemanem, byl sice čínskou stranou bodován vysoko, ale událost již upadá v zapomnění. Ani nákup čínských nefunkčních respirátorů, dodaných před tím zdarma Číně českým výrobcem, tuto situaci nezachraňuje. Čínské politbyro se na svém pravidelném březnovém zasedání jednomyslně shodlo, že je třeba z české strany nové iniciativy. Dopis s tímto oprávněným požadavkem byl předán prostřednictvím čínské ambasády naší Prezidentské kanceláři. Tam, podle mluvčího Ovčáčka, na poradě během snídaně v Lánech, nepadl žádný nápad, jak vztahy vylepšit. Kromě tohoto geniálního, prezidentova: „Dejte to příteli Mílovi, ten si poradí”. A dopis byl promptně předán kardinálu Dukovi.

Skutečně – ještě týž den dostal pan kardinál při večerním rozjímání textu čínského požadavku, vnuknutí. Navrhnout a přimluvit se u papeže ve Vatikánu za svatořečení významných čínských soudruhů!

Součástí vnuknutí byl i seznam konkrétních osob. A to – Mao Ce-tunga a jeho soudruhů, čínských zapálených komunistů, kteří položili životy v tzv. Velké kulturní revoluci při likvidaci zástupců inteligence, starých zvyků, nekomunistické kultury a buržoazie, v letech 1966 – 1976.

Po zdárném ukončení procesu ponese nový svátek název „Mao Ce-tunga a sou-druhů”. Slaven se bude 1. října, tedy na den vzniku Čínské lidové republiky.

Jednou jedinou iniciativou budou tak upevněny vztahy mezi oběma národy, Hradem a arcibiskupstvím, prezidentem a arcibiskupem, státem a církví a v neposlední řadě půjde o významný ekumenický počin!

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *