Hořiž

co jste nenašli na Tisíckráte a chtěli jste najít

Aktuality

Stávka zaměstnanců České pošty proti porušování zákoníku práce. Přidali se katoličtí kněží a Bůh.

Do práce zaměstnanci pošt přijdou, ale budou záměrně pracovat pomaleji“. To oznámili 29. září 2021 sdělovacím prostředkům poštovní odboráři. Ti se formou stávky inspirovali v katolické církvi, které taky neuvěřitelně dlouho trvá vyřídit třeba svatořečení, odvolání biskupa, zneplatnění manželství a další úkony. Zhruba devět tisíc zaměstnanců České pošty se tímto způsobem rozhodlo tři dny stávkovat kvůli nevyhovujícím podmínkám na pracovišti zde. Stěžovali si na porušování zákoníku práce a bezpečnostních zásad. Ačkoliv se zákazníci obávali, že stráví hodně času ve frontách, podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka k výraznějšímu zdržení během všech tří dnů stávky nedocházelo. Provoz na pobočkách byl bez problémů a plynulý. V podvečer stávkující pošťáci na pražském Vítkově za každého účastníka stávky zapálili symbolicky svíčku.

Během stávky se totiž zjistilo, že pomaleji, než Česká pošta pracuje běžně, už pracovat nelze. Celá stávka tak pro poštovní odboráře skončila naprostým fiaskem.

Boží a kněžská stávka

K pracovníkům České pošty se přidali katoličtí kněží, kteří jsou již dlouhou dobu finančně podhodnoceni. Průměrná mzda kněze v České republice je 18.000,- Kč hrubého. Po celé tři dny stávkující kněží zpomalili všechny sloužené bohoslužby, především ty ranní ve všední den, kdy lidé spěchají po mši ihned do zaměstnání.

Při návštěvě Slovenska nařídil papež František všem kněžím zkrátit kázání na 10 – 15 minut. Stávkující kněží kázali po tři dny nejméně 30 minut a dohodli se, že tato kázání udělají navíc mimořádně nudná. Valné většině z nich nedělala snaha o nudu při kázání skoro žádné potíže – jejich kázání bývají totiž nudná běžně.

Ke kněžské stávce se přidal samotný Pán Bůh. Když totiž Pán viděl mzdu služebníků svých, usedl a hořce zaplakal. Zpomalil proměnu chleba a vína v Tělo a Krev Páně z původních 5 sekund na celých 10 minut!

„Každý pravoplatně vysvěcený kněz totiž přesně vycítí chvíli, kdy byla Proměna v Tělo a Krev dokonána“, říká jeden ze stávkujících kněží, kanovník Metropolitní kapituly u sv. Víta a farář farnosti u kostela Matky Boží před Týnem, P. Vladimír Kelnar. A ten o svátosti oltářní něco ví, vždyť je schopen pro její obranu i lámat prsty (poznámka redakce)! „Stejně tak pozná muž žijící ve svátostném manželství přesný okamžik, kdy se mu podařilo při milování ženu uspokojit. Toto je jedna z několika výhod svátostí,“ dodává otec Vladimír.

Dopady zpomalených bohoslužeb

V některých farnostech ČR se ranní bohoslužby protáhly z obvyklých 20 minut až na 1 hodinu a víc. V obvyklou dopravní ranní špičku tedy jezdily autobusy, vlaky, socky i krtek poloprázdné. Cestovali zde jen ateisté, komunisté a další asociálové, kteří do kostela každé ráno nechodí.

Naopak přetížení dopravy nastalo až o půl hodiny později než obvykle a dopravní podniky nestačily zařazovat pomocné spoje.

Snad ve všech českých podnicích, školách a firmách zaznamenali několik případů pozdních příchodů, které výrobu a vyučování protáhly do pozdních odpoledních hodin.

Celá stávka tak bude mít dohru ještě u diecézních biskupů, kam stížnosti dopravců a zaměstnavatelů směřovaly.

Zpracoval -jf-

Horiz je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

Jeden myslel na “Stávka zaměstnanců České pošty proti porušování zákoníku práce. Přidali se katoličtí kněží a Bůh.

  • už chápu proč u nás ve farnosti trvalo podávání přijímání všem třem farníkům čtvrt hodiny

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *